Як виконати монтаж металочерепиці ★ BudPom

Як виконати монтаж металочерепиці ★ BudPom

Покрити дах металочерепицею – справа непроста, вимагає від виконавця певних навичок, знань про технології розрахунків, укладання, кріплення, про матеріали, і безліч різних нюансів. У більшості випадків вірним рішенням буде довірити цю роботу фахівцям. Якщо ж ви відчуваєте в собі сили провернути таку справу самостійно, вам безумовно стане в нагоді інформація з цієї статті.

 

Монтаж металочерепиці

Як проводяться попередні розрахунки?

Всякому успішному починання передує грамотний і ретельно проведений розрахунок. У випадку з покрівлею з металочерепиці, спланувати доведеться багато чого:

 

  • кут нахилу даху
  • крок обрешітки
  • необхідну кількість металочерепиці
  • матеріали кріплення
  • матеріали утеплення
  • пароізоляції
  • гідроізоляції та інші компоненти покрівельного пирога

 


У нас можна замовити монтаж фальцевої покрівлі : +38 066 428 68 14  


Розрахунок ухилу даху

ugol-naklona-krovlyУхил вашого даху залежить від кількості скатів, функціонального значення споруджуваного будинку, кліматичних умов (в першу чергу сили вітру), матеріалів покриття, наявності або відсутності горищного приміщення та цілей його експлуатації.

З останнім все приблизно зрозуміло: горище, яке використовується для зберігання речей, менш вимогливо до висоті скатів, ніж те, що планується в якості житлового приміщення. Кліматичні умови задачка трохи більше хитромудра, оскільки до уваги потрібно взяти не тільки опади, але і вітер.

В наших краях взимку трапляються рясні випадання снігу, що може призвести до налипання його на покрівлю, і створення серйозного навантаження, з яким дах може і не впоратися. Крім того, схід такого снігу може представляти небезпеку для будівель, які стоять нижче та іншого, безтурботно залишеного під дахом, майна. Для запобігання подібних снігових шапок, покрівлю рекомендують робити під кутом в 60 градусів. Що стосується вітру, то крім створення тиску на покрівлю, він може навіть зірвати фінішне покриття, що стане вкрай неприємною подією для будь-якого господаря. З цього випливає наступна рекомендація: не робити дах дуже пологим, але і не робити його занадто крутий, оскільки це в рівній мірі небезпечно при наявності в регіоні сильних вітрів.

Ці фактори визначають рамкові умови для покрівельників в діапазоні 9-60 град. У випадку з металочерепицею, про 9 град. говорити не доводиться: можливе досить сильне снігове навантаження і навіть 11 градусів можливі лише в разі особливої потреби і монтажа суцільної додаткової обрешітки. Але і високий дах з металочерепиці теж небезпечний варіант, оскільки можливе здуття даху, підвищується навантаження від вітру.

Оптимальним кутом нахилу вважається показник у 22 – 25 град., такий дах з металочерепиці найкраще захищений від вітру, просочування дощової води та талого снігу, скупчування вологи в місцях стиків, рівня навантаження, – і в цілому оптимально поєднує в собі нормативи всіх важливих показників.

Як розрахувати кількість матеріалу?

raskroy-metallocherepitsyГоловним параметром для розрахунків необхідної кількості металочерепиці є, звичайно ж, площа даху. Але цей показник не дає достатньої точності, для цього доведеться працювати окремо над розрахунком кожного ската. Важливим параметром буде і розмір замовлених листів матеріалу. З одного боку, чим довше лист, тим менше відходів (деякі виробники готові надати листи довжиною до 8м), з іншого – їх важко перевозити, непросто різати. Максимальну довжину листів зручніше замовляти десь в 4-5м

Розрахунок проводиться для кожного нахилу, виходячи з кількості рядів на ньому та кількості аркушів в кожному ряду. Справа це не складна, потрібні лише базові шкільні знання арифметики і геометрії. У мережі легко знайти спеціальні калькулятори для таких розрахунків, які значно полегшують справу.

Розкрій металочерепиці виконується таким чином, щоб виключити зайві відрізи листів, тим самим заощадивши на відходах.

Виконуючи розрахунок необхідної кількості металочерепиці, не зайвим буде відразу розрахувати необхідну кількість гідро – і пароізоляції з отриманих цифр. Пам’ятаємо, що в рулоні з плівкою 75м2, віднімаємо десь десять метрів на перехрест, розраховуємо по площі фінішного покриття і округляємо в більшу сторону про запас.

Як і чим правильно кріпити листи?

Кріплення багато в чому визначає довговічність покрівлі, але його часто недооцінюють. Коли мова йде про мотаж металочерепиці, важливо знати дві речі: як вибрати саморізи і як правильно їх використовувати на листах.

Як вибрати саморізи для металочерепиці?

samorezy-dlya-metallocherepitsyДля металочерепиці потрібні особливі шурупи, оцинковані, з шестигранною головкою, пофарбованої під колір вашого покриття. Вістря такого саморіза являє собою свердло, а під голівкою розташована спеціальна шайба-ущільнювач. Запитуйте саме такі саморізи, і вибираючи із запропонованих, беріть найбільш якісні, не кваплячись. Пам’ятайте, що металочерепиця довговічна, а недовговічний шуруп може звести нанівець цю її чудову якість. Довжина саморіза бажано повинна бути 28мм – цього буде достатньо при правильному кріпленні листа.

Технологія кріплення

shema-krepleniya-metallocherepitsyШуруп розташовувати у листі, обов’язково в нижній частині хвилі, де метал найбільш щільно прилягає до решетування покрівлі. Від сходинки відступайте 2см – це простий і зручний орієнтир. Кількість саморізів на квадратний метр покриття: від 6 до 8 штук. Саморіз повинен входити до решетування під кутом в 90, і ні в якому разі, ні під якимось іншим. Ущільнювальна шайба повинна прилягати щільно, не стовбурчитися, але і не затягуйте занадто туго.

Правильна схема укладання: кріплення першого аркуша ховається зачепом виступу другого над ним. Початок береться від лівого нижнього кута схилу даху. Для створення ідеально рівної лінії карниза дуже важлива правильна установка саме першого аркуша.

 

Покрівельний пиріг під металочерепицю

pirog-pod-metallocherepitsu

Як і пиріг будь-якого даху, пиріг під металочерепицю починається з крокв та обрешітки. І в плануванні останньої є одна тонкість, яку потрібно обов’язково враховувати.

Інші матеріали надають великий діапазон рішень для облаштування решетування, але у випадку з металочерепицею крок обрешітки повністю визначається профілем по довжині листа.

Як було сказано вище, кріплення металочерепиці виробляється в строго визначеному місці аркуша, тому брусок повинен перебувати рівно в тому місці, де буде надалі посаджений саморіз.

Оскільки у різних виробників зустрічаються матеріали з різною довжиною хвилі, розрахунок кроку обрешітки також повинен виконуватися індивідуально під конкретну металочерепицю.

Тепер пройдемося по порядку покрівельного пирога під металочерепицю, починаючи з внутрішньої обшивки покрівлі. Зверху йде пароізоляційний матеріал, вище якого кладуть утеплювач між кроквяних ніг. Далі, на крокви, кладуть гідроізоляційну плівку. Для забезпечення вентиляції покрівлі далі слід контробрешетка і обрешітка, яка і стане настилом для фінішного покриття металочерепиці.

Якщо все буде зроблено правильно, такий дах прослужить вам дуже довго, потребує мінімального догляду, збереже в будинку тепло, що важливо для наших, іноді суворих, зим, і в цілому буде виглядати на всі сто на радість вам і на заздрість сусідам.

 

Автор:Олексій Макарський

 

 

Цей запис має один коментар

  1. Natural Hair Car

    of|component to|portion of|component of|element of} {other

Коментарі закриті.