Все про види металочерепиці (з фото)

Все про види металочерепиці (з фото)

Металочерепиця – прекрасний матеріал, затребуваний на ринку, але вона буває різною. Що потрібно знати, щоб не помилитися у виборі?

 

Чим гарна металочерепиця для споживача?

Сучасна металочерепиця впевнено почуває себе на ринку будівельних матеріалів, завдяки прекрасному зовнішньому вигляду, який поєднує високу надійністю з тривалим терміном експлуатації. Додатковими її перевагами можна сміливо назвати легкість, а також простоту експлуатації та монтажу: листи монтують внапуск, не мудруючи, а вага металочерепиці – 4,5 кілограма на квадратний метр. Для порівняння, керамічна черепиця важить зазвичай майже в десять разів більше.

Основні характеристики металочерепиці

З огляду на настільки переконливу обойму переваг, металочерепиця стабільно знаходить собі цінителів і покупців. Але вона буває різною, а її правильний вибір визначить, наскільки ефективно будуть витрачені гроші. Щоб зробити такий вибір, потрібно розуміти, які основні характеристики має цей покрівельний матеріал, і що вони означають.

 

Товщина сталі

Почнемо з самого простого критерію. У виборі товщини сталі металочерепиці вам, як споживачеві, коливатися не доведеться, оскільки є загальноприйнятий світовий стандарт в 0,5 мм. Така товщина дає металочерепиці її знаменитий баланс між вагою, міцністю, довговічністю і ціною .

Часто на ринку можна зустріти трохи більш тонку сталь – 0,45 мм. Це теж допустима товщина металочерепиці, якщо ви не збираєтеся давати на покрівлю серйозне навантаження.

mikrometrАле слід бути пильним: деякі компанії, випускаючи металочерепицю низької якості, заявляють товщиною 0,45 мм, а на ділі надають ще більш тонку – 0,4 мм.

Від такого матеріалу наївно чекати довговічності і міцності, тому краще перевіряти товщину самостійно, за допомогою спеціального приладу, мікрометра, який легко купити або позичити в кого-небудь.

Якщо замовляєте роботу у покрівельників , то і в цьому випадку вимагайте від них належного контролю якості купується металочерепиці.

 

Питома вага цинку

dokument-kolichestvo-tsinka-v-metallocherepitse
Кількість цинку зазначено в документах

У розмові ви частіше будете чути «товщина цинкового шару», але, як правило, вказують цю характеристику саме в співвідношенні ваги цинку до обсягу сталевого листа, тобто, кількість грам на метр квадратний («г/м2»).

Завдання цинку в металочерепиці полягає в запобіганні сталевого листа від руйнівного впливу навколишнього середовища або, простіше кажучи, захисту від корозії. Також цинк захищає метал від механічних пошкоджень.

 

markirovka-kolichestvo-tsinka-v-metallocherepitse
Кількість цинку вказано на металочерепиці

При виробництві завдання полягає в підборі оптимальної кількості доданого цинку, щоб належним чином захистити сталь, але і не надто підвищувати її ціну.

Сьогодні питома вага цинку в металочерепиці буває від 100г/м2 до 275г/м2.

Допустимі показники нижнього рівня – в діапазоні 200-220г/м2, така металочерепиця прослужить вам 10-20 років (в залежності від інших характеристик).

Звичайно найбільшу довговічність забезпечує 275г/м2. З нашої точки зору, використовувати менш якісну металочерепицю немає сенсу – у довгостроковій перспективі це обійдеться дорожче.


Замовити монтаж металочерепиці у нас: (044) 233-27-68; (063) 233-27-68


Полімерне покриття

Це найбільш непроста характеристика з усіх. Різне полімерне покриття більше підходить для різних кліматичних умов, але завжди виконує три основні завдання:

 

  • ще більш надійний захист від корозії
  • забезпечення пожежної стійкості матеріалу
  • надання привабливого зовнішнього вигляду

 

Видів полімерного покриття металочерепиці існує дуже багато. Ускладнюється порівняння їх тим, що по суті одні і ті ж покриття у різних виробників сталі мають різні назви. Ми будемо оперувати назвами, які склалися на нашому ринку (по типу як ксероксом називають копіювальний апарат). Отже, три найпопулярніших рішення це: поліестер, пурал і пластизол .

1. Поліестер (глянцевий і матовий) – найпоширеніше покриття. Одним з головних його переваг є ціна. Він дуже тонкий, не більше 25мкм, дуже добре зберігає свій первинний колір, не вигоряє. На жаль, не може продемонструвати такий же стійкості до пошкоджень і зносостійкості, як ті ж пурал або пластизол. З іншого боку, матовий поліестер, наноситься більш товстим шаром, має більш глибокий колір, покрита матовим поліестером металочерепиця на вигляд стає майже не відмінною від керамічної.

metallocherepitsa-poliester-glyanets-2metallocherepitsa-poliester-matovaya
глянсове покриттяматове покриття

 

2. Поліуретанове покриття, частіше іменують Пурал – по найменуванню від компанії Ruukki. У інших виробників сталі – це Призма(Corus), Граніт (Arсelor), Пладур (ThyssenKrupp). Воно вважається універсальним для металочерепиці – захищений таким покриттям матеріал стійкий до високих температур, може застосовуватися як для покрівлі, так і для обшивки фасаду чи інших робіт, здатний витримувати серйозні навантаження, які в нашій кліматичній зоні взимку частенько відбуваються із-за утворення сніжної шапки на даху.

metallocherepitsa-pural-ruukkimetallocherepitsa-prisma
Пурал RuukkiПризма Corus
metallocherepitsa-granit-arcelomittalmetallocherepitsa-pladur-cristal-thyssenKrupp
Граніт ArсelorMittalПладур ThyssenKrupp

 

3. Пластізол – пластичний, дуже гнучкий. Він робить матеріал придатним до різання, не ламкий, легко переносить прогини від перевантажень і інші непередбачені деформації. Добре протистоїть погодним умовам, витримує температурні перепади, вітер і вологу переносить досить легко, а от дряпається, навпаки, з зусиллям. Славиться своєю довговічністю.

metallocherepitsa-plastizol-arcelomittalmetallocherepitsa-plastisol-ruukki
Пластізол ArcelorMittalПластізол Ruukki

 

Хвиля і колір металочерепиці

Це вже чисто суб’єктивні характеристики, їх вибір залежить від смаків і уподобань господаря, від особливостей екстер’єру будинку, його загального дизайну. На ринку присутня величезна кількість різних типів профілів металочерепиці на будь-який смак, які різняться кроком, глибиною, формою малюнка.

Професіонали розрізняють профілі металочерепиці за двома основними параметрами:

  1. Малої (до 50мм.) і великий (до 70мм.) висоти хвилі.
  2. Симетричної або асиметричної хвилі. Є ще варіант ексклюзивного малюнка.
metallocherepitsa-monterreymetallocherepitsa-retro
тип хвилі Монтерейтип хвилі Ретро
metallocherepitsa-Adamantemetallocherepitsa-decorreymetallocherepitsa-finerra
тип хвилі Адаманттип хвилі Декоррейтип хвилі стрічки з блискучою полірованою поверхнею

Ну, а що стосується кольору, єдине, про що слід пам’ятати – більш глибокі кольори, як правило, швидше вигорають, так що не завжди рішення взяти сильний колір буде безпрограшним. У іншому ж, це питання залишається повністю на ваш розсуд.

Як бачите, правильний вибір металочерепиці – справа не надто складна, достатньо володіти базовими знаннями про те, які з її характеристик найбільш важливі. Ідеальною металочерепиці не буває, так що кожен робить свій вибір, визначаючи для себе відповідне поєднання якості і ціни. У будь-якому випадку, пам’ятайте, що хоч металочерепиця і не дорогий матеріал, не варто гнатися за ще більшою низькою ціною. Якісна металочерепиця прослужить вам довго і вірно, радуючи око зовнішнім виглядом, а ось неякісна принесе одні тільки проблеми і розчарування.

 

Автор: Андрій Марченко