Утеплення стелі – важливі моменти

Утеплення стелі – важливі моменти

Як правильно виконати утеплення стелі. На що необхідно обов’язково звернути увагу. Детальніше читайте в цьому матеріалі.

 

Напевно, кожного власника будинку рано чи пізно починає турбувати питання збереження тепла. Утеплювати потрібно як стіни і дах так і стелю та підлогу. За законами фізики тепле повітря піднімається вгору, тому якщо стеля не утеплена – через неї йде значна частина тепла.

У минулі часи дах або горище будинку утеплювали глиною, тирсою, листям, керамзитом, шлаками і іншими пористими матеріалами. Але не всі ці способи були безпечними. У деяких матеріалах заводилися комахи і гризуни, крім того вони майже всі були дуже пожежонебезпечними.

Проте технології йдуть вперед, і нині існує багато матеріалів, якими можна безпечно, а головне ефективно, утеплити стелю будинку.

 

Важливі моменти утеплення стелі

Існує два варіанти утеплення стелі:

 1. Внутрішнє утеплення. Це зручно не в кожному випадку. Справа в тому, що утеплення займе від 15 до 45 см. висоти приміщення. Товщина буде залежати від конструкції покрівлі, перепаду температур і використовуваних утеплювачів. Відповідно, якщо в будинку не висока стеля, то використовувати такий спосіб утеплення може бути не дуже комфортно.
 2. Утеплення з боку горищного приміщення. При такому способі – зверніть додаткову увагу на безпеку при наявності комунікацій на горищі, прокладених по перекриттю.

При будь-якому способі утеплення оптимальний результат досягається при дотриманні деяких правил.

 

 

Правила утеплення стелі

 

 • якщо горище холодне, то з практики випливає, що товщина утеплювача повинна бути від 300 мм (за розрахунком з ДБН «Теплова ізоляція будівель» – 212мм для залізобетонного перекриття). Крім, власне, збереження тепла, товщина утеплювача впливає на недопущення утворення конденсату (точка роси не повинна виходити за межі утеплювача);
 • при укладанні утеплювача і пароізоляції найважливіше це навіть не товщина, а ретельний і акуратний монтаж;
 • у разі укладання декількох видів утеплювачів один на інший від нижнього до верхнього паропроникність повинна збільшуватися. Наприклад, не можна укладати зверху мінвати пінопласт, а навпаки можна;
 • при використанні мінеральної вати вона не повинна стискатися. Наприклад, не можна на неї насипати шлак (зверху) або щільно притискати ОСБ плитою (знизу).
 • для забезпечення шумоізоляції (якщо стоїть така задача) мінеральну вату необхідно використовувати щільністю не менше 40 кг/м. куб.
 • при утепленні зсередини будь-якими утеплювачами ОБОВ’ЯЗКОВО укладати пароізоляційну плівку (знизу утеплювача, з теплої сторони приміщення) – вона захищає утеплювач від намокання випарами приміщення і утворення конденсату;
 • з двох сторін утеплювача укладати пароізоляційну плівку не можна. Це «замкне» вологу в утеплювачі;
 • кут стикування пароізоляції зі стіною необхідно проклеювати спеціальним герметиком або бутилкаучукової стрічкою. Пароізоляція повинна опускатися на стіну на випуск, зручний для виконання проклейки на стіні;
 • при укладанні плит пінопласту не внапуск – стики необхідно задути піною.

 


Замовити утеплення будинку у нас: (066) 225 40 57


 

 

 

Утеплення стелі зсередини

utepleniye-potolka-iznutriТакий спосіб застосовується, коли немає можливості виконати утеплення стелі зовні. Найбільша проблема при такому утепленні – це можливість попадання вологи в утеплювач від випаровувань у приміщенні. З-за цього утеплювач буде втрачати свої характеристики, може утворюватися конденсат і розвиватися грибок.

Тому дуже важливо дотримати кілька обов’язкових моментів щодо забезпечення пароізоляції, зазначених вище (пароізоляція, стики, внапуск).

 

Порядок робіт з утеплення зсередини

 1. На перекритті стелі споруджується дерев’яний каркас або каркас з металопрофілю для гіпсокартону (або використовуються вже існуючі лаги).
 2. Простір між каркасом заповнюється утеплювачем. Утеплювач можна клеїти на спеціальну клейову суміш. Додатково його також можна зміцнити тарілчастими дюбелями (дюбель-парасолька). Також варіантами кріплення можуть бути: укладання мінвати в розпірку, монтаж знизу утеплювача, решетування з рейок, натяг сітки з капронової мотузки.
 3. Монтаж пароізоляційної плівки. Кріпити можна степлером. Шари йдуть внауск і, бажано, проклеюються скотчем
 4. Монтаж плит гіпсокартону на каркас (при цьому звичайно в місцях кріплення гіпсокартону шурупами буде продырявливаться пароізоляція, але це не критично, оскільки цим же шурупом гіпсокартонна плита буде щільно притискати і герметизувати пароізоляцію).

 

На що ще звернути увагу при утепленні зсередини

 • Каркас повинен бути рівним. В кінці кінців саме це вплине на рівність стелі.
 • Точкові світильники. Якщо навколо них буде утеплювач, то буде ускладнено їх охолодження. Як наслідок – швидке перегорання ламп. Тому від стельових світильників при утепленні стелі зсередини краще відмовитися

 

 

 

Зовнішнє утеплення стелі (горищне)

 

Утепление потолка снаружи

Такий варіант утеплення є найбільш оптимальним:

 

 • мінімізується ризик попадання вологи в утеплювач
 • стельове перекриття не піддається впливу перепаду температур
 • не зменшується висота житлових приміщень

 

Найбільш поширеним матеріалом для утеплення стелі є мінеральна вата. Основна її перевага в тому, що вона є негорючим матеріалом.

Рулонна мінвата більше підходить для утеплення дерев’яних перекриттів, тому що її зручно укладати між балками.

Плити з мінвати більше підійдуть для утеплення поверх бетонних перекриттів.

 

Порядок виконання робіт

 1. Підготовка поверхні перекриття – закрити щілини прибрати нерівності, перевірити безпеку комунікацій
 2. Укладання пароізоляції – щоб уникнути попадання вологи в утеплювач.
 3. Укладання рулонної мінвати між дерев’яними балками перекриття, або викладання мінераловатних (пінопластових) плит в шаховому порядку (краще двома шарами з перекриттям стиків). Буде краще якщо верхнім шаром утеплювача накрити балки, щоб вони не пропускали тепло.
 4. Далі можна на цьому і закінчити (тільки не ходити по перекриттю) або змонтувати дерев’яну підлогу. Цементну стяжку можна робити тільки на пінопласт, на мінвату не можна, бо вона стиснеться, і втратить теплоізоляційні характеристики. Стяжка робиться з армуючої залізній сітки ячійкою близько 5 см

Крім утеплення стелі пінопластом та мінватою існує також кілька інших варіантів (керамзитом, ековата, пінополіуретаном, пінофолом). Визначити найкращий варіант в конкретному випадку можна тільки після комплексної оцінки всього будинку. Але розглянуті варіанти є найпоширенішими.

 

Автор: Олексій Макарський

Цей запис має один коментар

 1. Computer Technology

  I merely wanted to {give you a|provide

Коментарі закриті.