Сучасний дизайн тераси

Сучасний дизайн тераси

Легка в обслуговуванні, довговічна, міцна, модна і функціональна – такою повинна бути тераса поруч із сучасним будинком. Ми розглянемо, як спроектувати функціональний і елегантний простір, який стане продовженням вітальні в саду.

 

 

Створення сучасної тераси і підтримка її в доброму стані може бути складним завданням, але тільки якщо вона зроблена з дерева, каменю або, наприклад, піддонів.

Більш практичним і простим в обслуговуванні рішенням є збірка з бетонних плиток. Тим більше що таке облаштування може бути створено за дуже короткий час, і воно прослужить довгі роки, тому що бетонні збірні елементи характеризуються винятковою довговічністю. Більш того, їх легко обслуговувати, тому що на додаток до стандартних дій, таких як підмітання і миття, в якості частини технічного обслуговування досить проводити пропитку в середньому кожні два роки, що запобіжить проникненню потенційного бруду в матеріал.

Бетонні плитки мають дуже хороші технічні та функціональні параметри, яких слід дотримуватися при виборі конкретних рішень і продуктів для тераси. Однак, щоб поверхня тераси виглядала вражаюче, облаштування повинно  бути продумано до найдрібніших деталей.

 

Елегантність і простота

Сучасна архітектура цінує мінімалізм у формі і кольорі, який додає чистоту, стиль і елегантність. Це також діє і у випадку терасних поверхонь. Серед наявних на ринку бетонних плиток переважають прості геометричні форми, зазвичай у всіх можливих відтінках сірого, але не тільки.

Характерною особливістю елементів, з яких можна побудувати поверхню тераси, є їх товщина. Зазвичай це від 4 до 6 см. звичайно, якщо вам подобаються більш товсті плитки, ви також можете зробити їх терасою. У цьому випадку вам потрібно всього лише зробити фундамент трохи іншим.

Ще одна особливість, яка відрізняє сучасні поверхні терас, – мода на використання широкоформатних панелей. Тим не меньш, діапазон доступних рішень дуже широкий, що означає, що поверхня на сучасній терасі може бути дійсно оригінальною, єдиною у своєму роді і розробленої нескінченною кількістю способів.

 

 

 

Сота або бетонна дошка?

Бетонні терасові плити, незважаючи на дотримання певних правил сучасного стилю, відрізняються багатьма особливостями. Більшість з них являють собою прямокутники або квадрати, хоча іноді зустрічаються більш екстравагантні форми. Вони мають форму соти, злегка зміненої шляхом зміщення сторін, що надає йому унікальний динамізм.

Коли ми розглядаємо текстуру по черзі, увагу привертає плита, яка виглядає як дерево. Це досить часто використовується в сучасній архітектурі як посилання на природні та екологічні тенденції. Таку плитку можна укласти за допомогою покрокового методу, тобто її можна використовувати індивідуально, навіть на рівних інтервалах з переміщенням, так що вони утворюють якийсь променад.

Бетонні терасових плитки – це не тільки нетрадиційна ексцентричність або відсилання до натуральних матеріалів, але і сучасна класика.

Ламельні дошки існують в модних відтінках сірого: сталь, неріно і фокстрот. Ці види бетонних плит можна укладати на терасі двома способами – класично, з невеликим зміщенням (поперемінно) або популярною  «ялинкою».

 

 

 

 

 

Плетені і ароматні трави

Повний ефект ми отримаємо тільки тоді, коли виберемо правильні аксесуари для поверхні тераси: меблі, рослини, освітлення і багато інших деталей. Це може бути техноратан або плетені меблі, якы останнім часом сталы дуже модними. Щоб було зручніше і затишніше, варто вибрати м’які подушки.

Рослини також є важливим елементом простору тераси. Найпростіше рішення – облаштувати терасу навколо трави і поставити горщики з ротанга або пластика, наповнені ароматичними і декоративними травами. У розташуванні рослин ви можете використовувати інтенсивно зелені ліани, які красиво підіймаються на скарби, зроблені, наприклад, з дерева. Коли справа доходить до вибору рослинності, найкраще, щоб вона була пишною зеленню, тому що так вона буде контрастувати з поверхнею.

Освітлення додає відповідного настрою. Кількість доступних типів світильників дійсно велика. Безумовно варто розглянути можливість розміщення деяких з них на землі. Їх слід так вибрати за кольором, щоб вони не були занадто видно протягом дня.

Світлодіодна стрічка, поміщена в спеціальний канал і екранована від погодних умов, прекрасно висвітлює поверхню після настання темряви. Те, як остаточно буде виглядати тераса, залежить тільки від індивідуальної концепції, але перш ніж ми її усвідомлюємо, нам потрібно створити основу, тобто поверхню. Це не дуже складно при виборі правильної технології будівництва.

 

 

 

Тераса доступна відразу

Найпростіший і швидкий спосіб-зробити терасу на землі.

Першим кроком є визначення її площі і меж. Ми робимо це, вбиваючи кілки в землю і натягуючи мотузку між ними. На цьому етапі важливо правильно вибрати довжину і ширину ліній, щоб уникнути необхідності їх обрізати. Це, безумовно, полегшить роботу.

Також непогано встановити бордюри, які будуть визначати межі тераси.

На наступному етапі ми видаляємо шари грунту на глибину близько 30 см.

Після цієї операції ущільните грунт і покладіть шар гравію і піску. Для тераси, яка зазвичай складається з кубів або плити товщиною 4 см, шар підгрунтя повинен бути близько 20 см.

Потім необхідно  повторити збивання і зробити баласт, як правило, з піску на висоту 3-6 см, який ми вирівнюємо.

Ми поміщаємо дошки на раніше створену основу і підганяємо їх гумовим молотком, щоб вони осідали. На цьому етапі роботи не забувайте дотримуватися відповідну відстань між окремими елементами (вона повинна бути не менше 3 мм). Це надзвичайно важливо для заключного акту, званого фіксацією. Він полягає в тому, що ми підмітаємо пісок між зазорами і поливаємо водою до тих пір, поки не буде досягнутий бажаний ефект.

Буває і так, що пісок забруднений глиною або пилом, що може сприяти розвитку бур’янів. Це знижує естетичну цінність поверхні, а також  потребує постійного обслуговування.  Полімерний пісок вирішує багато з описаних проблем.

Якщо ми вирішили покласти терасу на землю, не забувайте дотримуватися відповідну відстань між бетонними плитами. Це надзвичайно важливо, тому що недотримання цієї рекомендації негативно впливає на дорожнє покриття під навантаженням або при високій вологості, а в довгостроковій перспективі може привести до розтріскування плит. Також важливо правильно вирівняти землю. Неправильне вирівнювання може привести до ослаблення елементів дорожнього покриття і навіть до їх руйнування.

 

Залишити відповідь