Опалення будинку: 8 звичок, що збільшують ціну тепла

Опалення будинку: 8 звичок, що збільшують ціну тепла

До закінчення опалювального сезону не багато часу, але квитанції за опалення вже створюють головний біль? Можливо, в системі теплозбереження та опалення будинку ви припускаєтесь одній або декількох помилок, які змушують вас платити більше? Подивіться 7 шкідливих звичок, від яких потрібно позбутися, щоб знизити витрати на опалення.

 

Встановлення більш ефективної системи опалення це не єдиний засіб знизити високі рахунки за обігрів приміщень. Не менш важливим є викорінити шкідливі звички. Деякі із запропонованих заходів зручніше виконати під час ремонту квартири, але багато які просто пов’язані з більш уважним ставленням до економії тепла.

1. Відсутність лічильників теплової енергії

Це перша і головна причина неможливості зменшити суму оплати за опалення. Логічно, що всі заходи по економії будуть мати сенс тільки в тому випадку, якщо вони будуть впливати на розрахунок фактично спожитого тепла.

2. Відсутність термостатів

avtomaticheskiy-termoregulatorВстановіть на батарею ручний або автоматичний терморегулятор, який дозволить вам налаштувати і контролювати температуру в будь-якому приміщенні. Автоматичний терморегулятор для батареї діє більш ефективно за рахунок того, що сам налаштовує температуру радіатору в залежності від температури повітря в приміщенні. Відбувається це механічним способом за рахунок зміни розмірів спеціального балончика, який збільшує або зменшує подачу теплоносія, реагуючи на температуру повітря.


У нас можна замовити утеплення фасадів: (044) 233-27-68; (063) 233-27-68


3. Занадто висока температура в квартирі

Зрозуміло, що чим вище температура в приміщенні, тим більше енергії потрібно для обігріву всієї квартири або будинку. Але в конкретних цифрах це виглядає так – кожен додатковий градус на термометрі (вгору) підвищує на 5-7% витрати на опалення, так що спробуйте позбавити себе від зайвого тепла в приміщенні. У тих кімнатах, в яких жителі знаходяться найбільш часто (вітальня, дитяча), температура повинна бути близько 20 ° C, у ванній кімнаті 22 ° C. Це буде мати сприятливий вплив як на вміст гаманця так і на ваше здоров’я!

4. Однакова температура у всіх приміщеннях

В таких кімнатах, як кухня або спальня, температура може не бути (і навіть не рекомендується) настільки високою, як у вітальні або ванній кімнаті. Набагато здоровіше спати при температурі 18 ° С, ніж в занадто прогрітому приміщенні. До того ж кухня також отримує тепло від наших щоденних кулінарних заходів. Відрегулюйте систему опалення, так щоб комфортно і економно налаштувати температуру в різних кімнатах.

5. Надлишкове тепло під час тривалої відсутності

Дуже часто буває так, що, виходячи, і навіть залишаючи на тривалий час квартиру або будинок, ми не зменшуємо подачу тепла в радіатори. Це велика помилка. Якщо ви виходите на роботу, то знизьте температуру до 17 ° С. Тим більш це логічно зробити, коли, наприклад, ви виїжджаєте всією сім’єю на вихідні. Коли ви повернетеся, приміщення швидко нагріваються до початкової температури. Таким чином можна економити на енергії, необхідної для безперервного опалення порожніх кімнат протягом декількох годин або навіть декількох днів. Крім того, виїжджаючи надовго, можна знизити температуру до 15 ° С (але більше вже не рекомендується).

6. Закриття джерел тепла

Блокування батарей меблями є однією з кардинальних помилок, які ми здійснюємо протягом опалювального сезону. Будь-який вид загородження (стіл або шафа, щільні штори) перешкоджає передачі тепла в приміщення. Це означає, що заставлений радіатор необхідно буде прогрівати більше, щоб забезпечити комфортну температуру в кімнаті. Більш висока температура дорівнює більш високим витратам. Мінімальна відстань столу, дивана або комоду від батарей опалення повинна бути 10 см.

7. Неправильна вентиляція приміщень

Якщо використовуються на батареях автоматичні терморегулятори, то небажано робити тривале провітрювання без закриття клапана батарей. Наприклад, у відносно теплу зимову погоду, ви вирішили кілька годин прогулятися і на цей час відкрити вікна на «літнє провітрювання». Якщо ви не закриєте клапан радіатора, то холодне повітря охолодить термостат, в результаті чого відбудеться максимальне відкриття клапана. З-за цього радіатор буде нагріватися більше звичайного, а тепло з нього буде уходити через відкрите вікно, сприяючи великим втратам. Крім того, зверніть увагу, що в зимовий період провітрювання не повинні тривати більше кількох хвилин. Таким чином, можна запобігти надмірному охолодженню приміщень, при якому охолоджуються стіни і від цього зменшується їх ефект акумулятора тепла.

8. Необмежене споживання гарячої води

В системі опалення приватного будинку енергія, необхідна для нагрівання води, також входить в рахунки за опалення. В цілях економії можна рідше використовувати для купання ванну, повну гарячої води.

 

Автор: Андрій Марченко