5 альтернатив настінній плитці у ванній кімнаті

5 альтернатив настінній плитці у ванній кімнаті

Що можна використовувати замість плитки в ванній кімнаті? Вапняна штукатурка, натуральний камінь, шпалери з скловолокна — ці матеріали, реальна альтернатива плитки у ванній кімнаті.

Коли справа доходить до дизайну стін ванної кімнати, класична плитка є незамінним вибором номер один. І довший час не було ніяких альтернатив їй. Але плитка уже давно не єдиний спосіб оздоблення стін в санвузлі. Нижче ми склали список з п’яти альтернатив для сучасного дизайну стін у ванній кімнаті.

 

 

Мінеральні штукатурки замість плитки

 

 

Мінеральні штукатурки не тільки декоративні, але і практичні, оскільки вони вносять вагомий вклад в формування здорового, природного середовища для проживання.  Будь це обробка одної стіни чи всх стін – живі і чутливі структури в м’яких кольорах – хороший спосіб обробки житлових приміщень і особливо ванної кімнати.

 

Крім цього, мінеральні штукатурки здійснюють позитивний вплив на клімат в приміщенні: їхня властивість поглинати вологу, зберігати її і поступово вертати в приміщення, запобігає надмірній вологості. Ці властивості забезпечують хорошу якість повітря і помагають запобігти розповсюдженню цвілі та вологи.

 

 

З грубою текстурою сформованою шпателем чи з благороднім блиском чи з матовим, бетонним відтінком — мінеральні штукатурки можуть бути виконані індивідуально по зовнішньому виду і кольору. Кожна з таких стін унікальна, що робить особливу цінність цього способу обробки стін для дизайну ваннної кімнати.

 

 

 

Натуральний камінь замість плитки

 

 

Облицювання стін натуральним каменем дає дуже шикарний вид для ванної кімнати, але звичайно ж, в нього є і своя ціна. Діапазон відповідних типів порід великий і дозволяє використовувати різні варіанти дизайну. Поєднання різних сортів натурального каменю може створити як захоплюючий зовнішній вигляд так і цікаву текстуру — в даному випадку вапняком.

 

В залежності від типу і розміщення гірських порід, облицювання з натурального каменю дуже різні і можуть визивати асоціації з сільським фермерським хазяйством, а також з Середземноморським Провансом.

Колір також грає важливу роль в концепції кімнати: в той час коли мармур випромінює постійну елегантність, вапняк, такий як траветин, придає кімнаті теплоту і комфорт.

 

 

 

Камінь і цеглова кладка замість плитки

 

Середземноморська атмосфера чи пошарпані шикарні сільські кам’яні стіни можуть підкреслити різні стилі. Особливо в сучасних ванних кімнатах вони стають все більш популярними завдяки освітленню. Шпон натурального каменю доступний з справжнім каменем чи подібним йому. Дві версії підходять для вологих приміщень без проблем при професійному використанні.

 

 

Справжня деревина заміть плитки

Не всі види деревини підходять для використання у ванних кімнатах. Хвойні породи, наприклад, особливо м’які і тому не повинні використовуватися в вологих приміщеннях. Дуб або клен за своєю природою являються більш міцнішими і більш щільними що робить їх необробленими ще більш стійкішими до води.

Незалежно від того, яку деревину ви виберете, ви повинні довірити установку натуральних дерев’яних панелей в ванній кімнаті спеціалісту. І тоді креативність практично не обмежена: використовується деревина в якості настінного покриття чи в якості підлогового покриття, деревина пропонує реальну альтернативу класичній плитці. Також в якості фасадів гардероба і в вигляді консольних пластин в зоні прання вона забезпечує теплий, природний настрій

 

 

Панелі з твердого порцеляна замість плитки

Ще одна альтернатива кам’яній чи керамогранітній плиті — це настінні панелі із справжнього твердого порцеляна. В порівнянні зі звичайними сортами порцеляна він обпалюється при температурах більших ніж 1400 градусів, що придає йому особливу міцність і твердість особливу стійкість до повсякденних впливів.

 

Його чистий, постійно однорідний білий колір володіє унікальною елегантністю, що дає особливий шарм справжньому порцеляну для дизайну стін. Використовуючи різні методи, порцелянові пластини можуть бути індивідуально спроектовані і адаптовані практично до будь-якого стилю.

 

Шпалери замість плитки

На основі нетканинного матеріалу також хорошою альтернативою для ванної кімнати, особливо якщо ви часто любите міняти стиль кімнати. Вони відрізняються стійкістю до впливів води і пара. Ленти зі скловолокна також можуть використовуватися у ванній кімнаті. Скловолокно ударостійке і водовідштовхувальне і тому підходить для використання у ванній кімнаті.

Ленти зі скловолокна тепер доступні практично в будь-якому дизайні, будь це квітково-узорчаті, прикраси графічними елементами чи монохромні. Але вони більш дорогі, а ніж нетканинні шпалери.

Після того, як вам надоїв дизайн чи стиль, поверхні стін, виконані з використанням шпалер зі скловолокна, вони можуть бути з легкістю замінені. З будь-яким іншим матеріалом неможливо так легко змінювати дизайн ванної кімнати знову і знову.