Ремонт ванної: як очистити шви між плиткою від цвілі?

Ремонт ванної: як очистити шви між плиткою від цвілі?

Ви помітили, що затирка для плитки у вашій ванній кімнаті втратила свій первісний блиск і стала виглядати неестетично? Не ігноруйте це! Цвіль на стінах швах між плиткою, не тільки виглядає некрасиво, але це також може негативно вплинути на наше здоров’я. Так що необхідно негайно подбати про її видаленням, і провести локальний ремонт ванної кімнати, усунувши причини виникнення.

 

Існує кілька способів, як очистити шви між плиткою від цвілі – це і народні методи і методи з використанням спеціальних препаратів. Розглянемо, як же очистити фугу від цвілі.

Цвіль на плитці: причини виникнення

Першим кроком до усунення цвілі плитки має стати встановлення причин появи цього небажаного явища:

  1. Якщо цвіль виникає у куті стіни, то причиною цього може бути наявність містка холоду в цьому місці (якщо стіна стикається з вулицею або зі сходовою кліткою). У такому разі водяна пара з повітря постійно конденсується саме в цьому місці. Усунути причину в цьому випадку допоможе утеплення стін квартири зовні.
  1. Якщо будівлю добре утеплено, причиною неприємностей, швидше за все, є недостатня вентиляція у ванній кімнаті. У цьому випадку може допомогти установка електричного вентилятора на отвір вентканала, а також проріз у дверях декількох вентиляційних отворів для забезпечення припливу повітря.
  1. Причиною може також послужити непрацююча сушилка рушника.

Видалення цвілі необхідно починати тільки після того, як буде усунена причина її появи, в іншому випадку вона через деякий час відновиться. Тому можливо спочатку потрібно виконати невеликий ремонт ванної кімнати або прилеглих стін.

 

Видалення цвілі із стін: спеціальний засіб

Перед тим, як почати чистити розчином, переконайтеся, що ви не подряпаєте запліснявілі фрагменти. Це може призвести до поширення спорів, що нам абсолютно не потрібно. Якщо наліт не пошкодив структуру міжплиточної затирки (фуги), ви можете видалити його спеціальним засобом для видалення цвілі.

На ринку є готові спреї, а також концентрати для розбавлення водою.

За відгуками непогано себе зарекомендувало «HG Засіб для видалення грибка», виготовлений в Нідерландах.

sredstvo-dlya-ochistki-ot-pleseni

Якщо ви використовуєте спрей, то розпиліть його з відстані 5-10 см і залиште на 10 хвилин. Якщо поверхня забруднена сильно то нанесіть засіб повторно протягом 10 хвилин. Потім змийте губкою, використовуючи велику кількість води.

Концентрат розбавляється водою в співвідношенні 1:2, але у випадку дуже сильного забруднення можна використовувати без розбавлення. Наноситься суміш на поверхню, що очищається і залишають на декілька хвилин. Після закінчення цього часу, ви можете вимити поверхню за допомогою кисті або негайно промити холодною водопідготовки.

Пам’ятайте, що коли ви працюєте з хімією, бажано захистити шкіру і очі – використовуйте гумові рукавички і захисні окуляри.

Також засіб від цвілі може пошкодити металеві поверхні (обмотайте змішувач целофаном).

 

Видалення цвілі із стін: домашні засоби

Є також кілька домашніх рецептів, як очистити від цвілі шви між плиткою. Однак роблячи вибір на користь одного з них, ви повинні взяти до уваги те, що вони не є настільки ж потужними, як спеціальні засоби. Тож будьте готові докласти більші зусилля в очищенні. У той же час, використання самостійно приготовлених сумішей будеть набагато більш екологічним та безпечним як для нашого тіла, так і для навколишнього середовища.

Цвіль на плитці можна видалити за допомогою розпушувача тіста або його суміші з оцтом, також можна використовувати зубну пасту і сік лимона. Кожен з цих компонентів необхідно нанести на забруднену поверхню і дати постояти протягом декількох хвилин, потім вимити зубною щіткою або жорсткою губкою і змити водою.

Автор: Андрій Марченко