Керамічна черепиця: якість, перевірена віками ★ BudPom

Керамічна черепиця: якість, перевірена віками ★ BudPom

Тисячі років керамічна черепиця залишається одним з найбільш використовуваних матеріалів для покрівлі. Які якості забезпечують їй не меркнучу славу і повагу досвідчених покрівельників?

 

Керамічна черепиця – за і проти

Великий римський архітектор Вітрувій, що жив у I столітті до н. е.., стверджував, що для покрівлі не знайти кращого матеріалу, ніж черепиця. І не один він був настільки високої думки про покрівлі з череиці. Фактично, вся антична Європа крила свої будинки черепицею з обпаленої глини (керамічної), і згодом ця традиція була підхоплена середньовічною Європою, перекочувавши, в кінцевому рахунку, крізь покоління – у нашу з вами сучасність. На відміну від незліченної кількості інших будівельних матеріалів, які за цей час канули в лету, безнадійно застарівши.

keramicheskaya-cherepitsa-02

В наших краях керамічна черепиця довгий час була практично відсутня, як вид матеріалу для покрівлі, і сьогодні теж поширена далеко не так, як в європейських країнах. Причиною тому була політика партії КПРС, яка зобов’язала радянського виробництво переорієнтуватися на виготовлення азбестового шиферу, більш сучасного матеріалу. Керамічну черепицю розкритикували як таку, що не відповідає вимогам XX століття, як дуже трудомістку у виробництві, дорогу, недостатньо довговічну. Черепиця потрапила у справжнісіньку опалу, і більш ніж на півстоліття зникла з дахів на всій території СРСР.

Тим величніше виглядає її сьогоднішнє повернення на наші ринки, таку, що спокійно пережила потік необґрунтованої критики в свою адресу. Керамічна плитка переконливо довела, що популярність її тримається не на одній тільки традиції, але головним чином, на її властивостях і позитивних якостях як покрівельного матеріалу.


У нас можна замовити фальцеву покрівлю : +38 066 428 68 14  


Які переваги керамічної черепиці?

Перерахуємо коротко, основні «за» на користь вибору керамічної плитки.

keramicheskaya-cherepitsa-03

 

Надійність. Якщо ви випадково упустите під час покрівельних робіт одну деталь, то відразу переконаєтеся, як легко вона розлітається на дрібні шматочки при ударі об асфальт. Ця крихкість керамічної черепиці створює у багатьох невірне враження про неї, як про слабкий і ненадійний матеріал. Насправді ж, механічні пошкодження – чи не єдина її слабкість. В плані протидії немеханическим шкідливим впливам, з якими доводиться стикатися будь-якій покрівлі, (високі температури, холод, вітер, сонячне світло, сніг, дощ) черепиця показує себе як матеріал дуже міцний, надійний. Це, в свою чергу, забезпечує її високу довговічність: виробники нерідко гарантують 50-річний і навіть 100-річний термін служби свого товару.

Стійкість до деформацій будівлі. Завдяки особливостям кріплення черепиці до решетування покрівлі (кріпиться тільки одним краєм), її частинам залишається деяка свобода зсуву, що дуже важливо з огляду на неминучі деформацій будівлі під час їїексплуатації. Тиск сильного вітру або осаду на будівлю з часом – все це не страшно відносно вільно закріпленої керамічної черепиці.

Легко повторює вигини даху. Маленькі плиточки черепиці можна укладати як завгодно, створюючи з цього конструкторe найхимерніші форми, що повторюють лінії вашоuj даху. Це стає дуже важливою функціональною особливістю для тих, у кого нестандартний дизайн покрівлі, адже інші матеріали рідко надають такий же простір для дизайнерської фантазії, який стає можливий при використанні керамічної черепиці.

Недорогий ремонт. Ця особливість чудово компенсує крихкість керамічної черепиці та її незахищеність перед механічними пошкодженнями. Було б дуже прикро, якби з-за кинутого яким-небудь пустуном каменю, який зламав кілька пластин, доводилося б проводити кардинальний ремонт покрівлі, але з керамічною черепицею цього і не потрібно. Достатньо лише замінити зіпсовані частини на нові, і дах знову буде як новий.

Елітарність і зовнішній вигляд. Дорога і якісно укладена черепиця виглядає добре і додає будинку заможний вигляд. У всі часи вона була ознакою багатого дому, і сьогодні керамічна черепиця теж котирується вище більшості інших матеріалів для покрівлі.

Екологічність. Цей пункт не вимагає особливих пояснень, адже важко уявити собі щось більш натуральне, ніж глина. Керамічна черепиця не піддасть небезпеці здоров’я мешканців будинку, дах якого вона вкриває, а вичерпавши термін своєї служби може бути легко утилізована без нанесення шкоди навколишньому середовищу. Такі якості матеріалу для багатьох можуть стати вирішальними у виборі покриття для даху.

 

Які недоліки керамічної черепиці?

Звичайно, кожен матеріал має і недоліки, про які було б нечесно не згадати.

keramicheskaya-cherepitsa-01Висока вартість. Той, хто прочитав в розділі переваг слова про елітарності кераміки, відразу здогадався про наявність пункту «ціна» у розділі недоліків. Дійсно, елітарність і висока ціна завжди йдуть разом, дотримуючись непорушним законам ринку. Особливо загострюється цей пункт у випадку, якщо ми говоримо про високоякісну глазуровану керамічну черепицю – таку красу може дозволити собі далеко не кожен.

Велика вага. Тяжкість черепиці – другий її відомий мінус. Він підвищує вимоги до несучих конструкцій покрівлі, ще більше підвищуючи загальну вартість даху.

Крихкість. Про яку вже було сказано: керамічна черепиця досить крихкий матеріал, не здатний протистояти грубому механічному впливу.

Необхідний ручний штучний монтаж. І ніяк інакше. Сам процес укладання керамічної черепиці виходить досить трудомістким, непростим, що робить дорогою таку роботу, якщо ви збираєтеся наймати робітників, і витратною в плані енергії, часу і сил, якщо збираєтеся зайнятися цим самостійно. Втім, деякі стверджують, що отримують справжнє задоволення від цього процесу.

Очевидно, що при таких плюсах і мінусах, ринкова ніша для керамічної плитки позначена гранично чітко. Як правило, не доводиться довго думати, вибираючи: якщо вам підходить керамічна плитка в якості матеріалу для покрівлі, то вас не засмутять її нечисленні недоліки, а якщо не підходить – не зваблять навіть її спокусливі гідності.

 

Автор: Олексій Макарський