Дизайн маленької спальні: 7 способів розширити простір

Дизайн маленької спальні: 7 способів розширити простір

Максимум комфорту і функціональності, мінімумі простору з вбудованими модулями, настінними кріпленнями і дизайнерськими трюками для маленької спальні, які обманюють очі.

 

Дизайн та ремонт маленької спальні

Іноді невелика спальня може нагадувати печеру. Якщо простору не вистачає природного світла, або колір стін підібраний невдало, або використовуються громіздкі шафи, то в такій кімнаті відчуваєш себе незручно і тісно.

Але з правильними методами дизайну, навіть самі маленькі спальні можуть стати набагато більш функціональним і навіть візуально виглядати більше. Використовуйте ці поради для того, щоб перетворити маленьку спальню в затишне і зручне місце для вас або для гостей (якщо потрібно поліпшити гостьову спальню).

Час ремонту квартири самий правильний момент для того, щоб переглянути дизайн і функціональність приміщень. Використовуйте для цього наші добірки фото і рекомендації різних авторів.

 

Додайте вбудований стелаж

dizayn malenkoy spalni 001Невеликий вбудований стелаж може допомогти вам отримати нові місця для зберігання різних речей від журналів і книг до постільної білизни. Дотримуйтеся глибини стелажів не більше 30 см, щоб вони виглядали досить легкими.

У цьому прикладі між стелажами розташоване ліжоко, і це дозволяє усунути необхідність використання додаткових меблів в спальні.

Вбудоване ліжко в середині стелажу дозволяє не втрачати за рахунок стелажів необхідної для ліжка площі. Використання на задній стінці більш контрастного кольору, ніж за поличками, дозволяє створити візуальну глибину. Також не бійтеся розташовувати модулі до самої стелі – через це стеля буде виглядати вище.

 

 

 

 

 


Використовуйте дзеркальні двері

dizayn malenkoy spalni 002Застосування дзеркал подвоїть візуальні квадратні метри у приміщенні. Такий дизайнерський трюк в маленькій спальні є досить поширеним і давнім. У невеликих спальнях це часто означає заміну двері шафи на дзеркальну. Ефект, як правило, виходить краще, коли ви можете застосувати дзеркала від підлоги до стелі і від стіни до стіни.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Використовуйте кушетку

Кушетка може допомогти створити ілюзію, що маленька кімната це насправді більше затишна вітальня, ніж малорозмірна спальня. Кушетки часто мають місця зберігання під ними – що також є додатковим бонусом для маленької кімнати.

dizayn malenkoy spalni 003

Фарбуйте стелю

Використання на стелі такого ж відтінку, як і на стінах, може допомогти стерти тіньові лінії і візуально розмити простір. Біла стеля на більш темній стіні кілька стискає простір – ваше око може сприймати розмір кімнати відразу. Коли стіни та стеля однакового кольору, то складніше відразу розділити де починаються, а де закінчуються площина кімнати.

dizayn malenkoy spalni 004

Встановіть бра

Не займайте дорогоцінний місце тумбочками з громіздкими лампами негабаритних розмірів. Встановіть замість них бра. Такі прикріплені до стіни світильники, забезпечать робоче освітлення на кожній стороні ліжка, не відбираючи при цьому дорогоцінного місця на тумбочках. Тільки не забудьте розрахувати відстані ретельно і повісити світильники досить низько, щоб вам не довелося вставати з ліжка, вимикаючи їх.

dizayn malenkoy spalni 005

Приєднайте настінні полиці

Тумбочка може зайняти багато площі в маленькій спальні. Варіант використання однієї тумбочки з двоспальним ліжком означає, що хтось не буде мати місце для будильника, телефону або напоїв. Настінні полки на одній стороні ліжка – або на обох – зможуть надати маленькій спальні більш відкрите почуття і додати додаткову площу, надаючи вам місце для необхідних речей.

dizayn malenkoy spalni 006

 

 

Пустіть природне освітлення

В маленькій кімнаті необхідно максимально використовувати природне освітлення і не допускати його блокування. Однак, в деяких випадках, планування маленької кімнати робить, здавалося б, неможливе розміщення великого ліжка з-за того, що узголів’я ліжка довелося б розташувати біля вікна.

Якщо це так, спробуйте узголів’я, що просвічуюються (як на фото – узголів’я з металевої рами), щоб забезпечити проникнення в кімнату більшої частини сонячного світла.

dizayn malenkoy spalni 007

Приклад – непоганий дизайн маленької спальні.

У цій кімнаті є практично все. Кушетка (з додатковими місцями зберігання під нею) робить схожою простір на вітальню але, при цьому, не зменшує затишної атмосфери за рахунок пастельних тонів. Настінна тумбочка і світильник максимально використовують кожен сантиметр площі, не зменшуючи при цьому простір «по підлозі». Акриловий прозорий стілець забезпечує наявність місця для сидіння, але візуально зникає.

dizayn malenkoy spalni 008

 

Автор: Shane Inman

 

Переклад: Андрій Марченко