Будинок з соломи і глини

Будинок з соломи і глини

Будуючи заміський будинок, хочеться отримати весь максимум відчуттів від проживання за межами міста. Аромат літнього ранку, легкість домашньої атмосфери. Ось так, найчастіше, і виникає інтерес до будівництва будинку із соломи.

 

Привабливість, таких будинків у екологічності та природності самих матеріалів. Але це далеко не все. Можливість побудувати будинок своїми руками з соломи та ще й виконати обробку глиняного штукатуркою, робить такі матеріали все більш популярними для заміського будівництва. Привабливість у тому, що ви можете самостійно зробити внесок у будівництво власного будинку разом зі своєю родиною. І по завершенні сказати: «Я побудував цей будинок своїми руками», отримуючи неймовірне задоволення.

dom-iz-solomy-i-gliny-02

Основними перевагами соломи як будівельного матеріалу і глиняної штукатурки як обробки є:

 

  • дешевизна
  • місцеве походження – легко дістати
  • малий вплив на навколишнє середовище
  • сприяє формуванню здорової атмосфери приміщення на відміну від багатьох інших матеріалів

Важливо! Перевіряйте походження соломи. Пам’ятайте, що все, чим солому обробляли, може опинитися у ваших легенях. Поля, на яких вона була зібрана, не повинні бути оброблені пестицидами.

dom-iz-solomy-i-gliny-04Солома, яка підходить для будівництва може бути зібрана з ряду культур, що робить її доступною у багатьох географічних точках. Різні види соломи володіють різними властивостями. Наприклад, рисова солома, як кажуть, більш довговічна, ніж пшенична, тому що вона має більш високий вміст кремнезему.

 

 

 

 

 

dom-iz-solomy-i-gliny-03Герметичність конструкції стіни має першорядне значення. Щілини в оболонці будівлі можуть сприяти проникненню теплого і вологого повітря в стіни, що може викликати гниття. Але, до цього схильні не тільки будинки з соломи – поява конденсату і цвілі це загальна проблема у багатьох стандартних будинках.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В залежності від конструктивної особливостей будинку, самі тюки можна використовувати в якості несучої конструкції для стін. Або використовується дерев’яний або сталевий каркас, а солома слугує заповненням стін. Товщина стіни, як правило, визначається форматом блоків, які формуються на машині прес-підбирачі, яка використовується під час збирання соломи з поля. Найчастіше, прямокутні тюки (кругові не будуть підходити для стандартних будівельних цілей) мають близько 45 сантиметрів товщини. Таким чином, ширина стін із соломи буде цілком прийнятною для спорудження будинку високої енергоефективності.

dom-iz-solomy-i-gliny-06

У той час як солома є відносно хорошим ізоляційним матеріалом, потрібно враховувати, що іноді теплозберігаючі характеристики цієї технології переоцінюються. Насамперед, ефективність залежить від якості окремого тюка. Кожен з них повинен бути перевірений на предмет цілісності, і повинен бути добре просушений.

dom-iz-solomy-i-gliny-07

Крім того, не варто забувати про пожежобезпеку. Особливу увагу повинно бути приділено зберіганню і доступу на етапі будівництва.

Після того, як стіни будуть покриті  оздобленням зовнішньої і внутрішньої сторони (гіпсокартоном з вогнезахисним шаром або глиняного штукатуркою), небезпека зменшується, і буде порівнянна з рівнем пожежної безпеки будь-якого дерев’яного будинку.

dom-iz-solomy-i-gliny-08Величезне естетичне і практичне значення має те, який тип обробки ви виберете для стін вашого будинку. Багато воліють використовувати глиняну штукатурку для інтер’єрів, яка зберігає органічні і тактильні властивості соломи.

 

 

 

 

 

 

Одним з естетичних переваг стін з соломи з глиняною штукатуркою є їх скульптурне складова.

dom-iz-solomy-i-gliny-10

Ви можете бути винахідливими з формами контурів і отворів …

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dom-iz-solomy-i-gliny-11

… і куточками …

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

… і нішами в стінах свого будинку.

dom-iz-solomy-i-gliny-12

З глиняною штукатуркою можна округлити край і створити дуже м’який погляд, зберігаючи при цьому прості, чисті, сучасні лінії.

dom-iz-solomy-i-gliny-13

dom-iz-solomy-i-gliny-15Після завершення будівництва, може бути важко сказати, що будинок був побудований з соломи, тому багато хто залишає невелике вікно в одній з стін.

Це хороший спосіб нагадати собі про ту роботу, яку ви вклали в свій будинок і, звичайно ж, це окрема тема для розмови з вашими гостями.

 

 

 

 

 

 

 

Більшість людей, які вирушають у цю будівельну пригоду, згодні, що це весело і неймовірно корисно. Це захоплення, яке може розділити вся сім’я, що дійсно перетворює будівництво будинку в реалізацію вашої мрії.

 

dom-iz-solomy-i-gliny-16

 

Автор: Маріанна Пікерінг

Переклад: Андрій Марченко