Бітумна черепиця (міфи і реальність)

Бітумна черепиця (міфи і реальність)

Коли потрібно зробити вибір, який матеріал використовувати для покрівлі вашого будинку, корисно вивчити всі варіанти. У цій статті ми вам докладно розповімо, що таке бітумна («м’яка») черепиця, її переваги і недоліки.

 

Бітумна черепиця дуже популярний матеріал для покрівлі на північноамериканському континенті. Більше 80% будинків в США і Канаді покриті саме «м’якою покрівлею». Ці дві країни і є лідерами з виробництва бітумної черепиці у світі (Найбільший північноамериканський виробник – концерн IKO).

 

Загальні принципи пристрою бітумних покрівельних матеріалів

bitumnaya-cherepitsa-001 Зазвичай основою бітумної черепиці є картон, склотканина, поліестер. На неї наносять бітумний шар зі спеціальними добавками-модифікаторами, які виправляють недоліки бітуму як такого.

Модифікація виконується шляхом введення в бітум полімерних добавок. Як правило це штучний каучук.

Існує і ще один спосіб поліпшення характеристик вихідного матеріалу – окислення. Виконується це шляхом пропускання повітря через розплавлений бітум.

Суперечки про те, який варіант удосконалення вихідного матеріалу краще, не припиняються. Окислений бітум виробляють Північноамериканські виробники, СБС модифікований – європейські. Обидва матеріали зарекомендували себе досить непогано. Істотних відмінностей в експлуатації покрівельних покриттів нами не виявлено.

Для якісного пристрою покрівельного покриття потрібно дотримуватися декількох правил, і виконати наступні роботи:

  1. Монтаж бітумної черепиці дозволяється при температурі не нижче -10 градусів за Цельсієм. Якщо монтаж відбувається в холодну пору року, то матеріал повинен зберігатися в теплому приміщенні (не нижче +18 градусів за Цельсієм), а перед самим монтажем прогріти матеріал будівельним феном.
  2. Укладання суцільної обрешітки. Її роль може виконувати рівний настил з вологостійкої фанери, ОСБ або обрізної струганої дошки. Перепади на висоті не повинні перевищувати 2 мм. Між елементами суцільного решетування необхідно залишати зазори шириною 5-10мм.
  3. Монтаж металевих елементів (крапельників, торцевих планок).
  4. Монтаж вентиляційних елементів.
  5. Монтаж жолобків.
  6. Монтаж самої черепиці. Плитки (гонти) повинні кріпитися покрівельними трисантиметровим цвяхами з гальванопокриттям і широким капелюшком, яка притискає матеріал, не пошкоджуючи його.
  7. Монтаж коника.
  8. Монтаж примикань.

У нас можна замовити фальцеву покрівлю : +38 066 428 68 14  


 

Переваги бітумної черепиці

bitumnaya-cherepitsa-006

 

  • широка варіація форм і кольорів;
  • відсутність шуму під час дощу;
  • надійність;
  • морозостійкість;
  • стійкість до атмосферних впливів і впливу ультрафіолету;
    не вимагає спеціального догляду;
  • не схильна до біологічного ураження;
  • пожежобезпечність;
    перешкоджає лавиноподібному сходу снігу;
  • невисока питома вага;
  • бітумна черепиця укладається як килим, тим самим створює гідроізоляцію. Ще одна перевага це те, що бітумна черепиця практично безвідходна, її можна використовувати як для дахів зі складними архітектурними елементами, так і для простих поверхонь.

 

 

Недоліки бітумної черепиці

  • під цей вид покриття необхідно монтувати суцільну обрешітку (ОСБ або обрізну дошку), а це істотне подорожчання;
  • скрутний ремонт;
  • можлива втрата кольору під впливом сонця;
  • екологічність не найвищого рівня;
  • нестійка до фізичних пошкоджень.

 

А тепер з приводу міфів

bitumnaya-cherepitsa-004 Міф 1 Бітумна черепиця обсипається

Більшість міфів говорять про недоліки бітумного матеріалу ще з тих часів, коли не використовували модифікатори бітуму.

На сьогоднішній день технологія виготовлення бітумної черепиці така, що сам матеріал не тріскається, не тече, не “вивітрюється» і не «обсипається».

«Присипка» служить для того щоб захистити ту частину матеріалу яка піддається УФ випромінюванню.

Чим «щедріше» посипана крихта, тим менша кількість закріпиться на клейкому шарі поверхні. Тому «сипатися» повинно, але трошки, поверхня не повинна блищати на сонці.

Міф 2 М’яка покрівля легко запалюється

Перед тим як вибрати виробника уважно вивчіть характеристики, в яких вказують рівень горючості. Але після проведеного нами експерименту, зразок не згорів, а тільки почав плавиться.

Міф 3 бітумну черепицю «рве на морозі»

Таке може бути тільки при неправильному монтажі, коли не компенсуються температурні деформації.

 

Отже, бітумна черепиця стане хорошим рішенням для тих, хто хоче зробити свій дах унікальним за всіма параметрами. Цей вид покрівлі дозволяє вибрати форму самої черепиці (від квадратів до овальних форм), колірну гамму, яка дуже багата, а також її можна використовувати на дахах з будь-якими нахилами від 10 до 90 градусів.

Сподіваємося, що допомогли вам зробити вдалий вибір!

 

Андрій Марченко