Спальня в коробці — 4 оригінальних проекту для маленьких квартир

Спальня в коробці — 4 оригінальних проекту для маленьких квартир

Багатофункціональні коробки поступово завойовують інтер’єр. Деякі з них «кімнати в кімнатах» використовують як кухні, інші служать гардеробною, пральною чи навіть ванною кімнатою. Також популярні «спальні коробки! (чи «спальні бокси в квартирі») — просторові структури, які закриваються, як кокон навколо ліжка. Ми більш детально розглянули цей незвичайний дизайн. Що стоїть за ідеєю реалізувати свій спальний простір таким образом?

 

Ми зібрали інформацію про проекти спальних боксів в квартирі чотирьох архітекторів, які уже реалізоані. В статті використані проекти таких компаній:

  1. Проект : Batiik Studio Фото: Bertrand Fompeyrine
  2. Проект bldb Фото Fabienne Delafraye
  3. Проект і фото: Cyril Rheims
  4. Проект і фото: GRAAL ARCHITECTURE

 

Проект 1: Функціональний набір в одній коробці

Ця парижська однокімнатна квартира площею 32 квадратних метра. Власник прожив тут уже рік — досить довго, щоб думати про те, як використовувати простір ідеально. Він доручив Ребеці Беничу зі студії Батіак виконати свій план. «Клієнт попросив мене створити просторову структуру в формі куба», — говорить вона. «Він забажав створити коробку, в якій будуть знаходитися його спальня, ванна кімната і гардероб — повний набір — і все це приблизно до 7,50 квадратних метрів».

 

 

Опис коробки: «Замовник був зацікавлений в дизайні інтерєру. Коли він прийшов до мене, він уже визначив багатофункціональний куб як найкраще рішення для свого проекту», — говорить Бенічу, «Підбиваючи результат— все в одній коробці, це хороший спосіб звільнити місце. Подібна конструкція робить головну кімнату більшою, тому що її не потрібно розділяти», —пояснює архітектор.

Реалізація: Куб спроектований 2,50 метра в ширину і по 3 метра в довжину та висоту. Сама спальня зона складає 1,60 х 2 метра. Справа вона межує зі шафою глибиною 70 см, за ним знаходиться ванна розміром 1 х 3 метра (двері якої показані на фото). Спальне місце піднімається на 70 сантиметрів над підлогою і покрито матрацом товщиною 23 см. Спочатку планувалося зробити стелю нижче і організувати зверху над ним додатковий простір, але власник (висотою 1,80 метрів) побажав мати можливість стояти в повний ріст на ліжку.

Для проекту знадобилося три місяці роботи по плануванню і три місяці на реалізацію, включаючи, кухню. Будівельники зробили коробку, накривши дерев’яну раму Fenix — матеріалом (матовий фасадний матеріал), стійкий до подряпин, який можна легко відновити у випадку пошкоджень.

 

 

Функції. Кожен сантиметр в інтер’єрі був спроектований таким чином, щоб забезпечити максимальну функціональність. Алькова (ніша) може бути відкрита чи закрита: дві розсувні двері з тонованого скла забезпечують конфіденційність. Ящики під ліжком доступні з ванною кімнати і вітальні. Шафа справа розташовується на всю висоту коробки, яка освічується всередині світлодіодними полосами.

 

 

Витрати. Разом з кухнею, ремонт кватири і заміною паркету, проект обійшовся в 30 000 євро.

Дизайн. «Куб був спроектований як ізюминка квартири, — говорить Бенічу. Власник навіть залишив стіну без обробки, щоб підкреслити багатофункціональну конструкцію. Чорні панелі Fenix ззовні, придасть коробці певний шик. Вони утворюють чудовий контраст з дубовим деревом, яким оброблена конструкція всередині. Світлодіодне освітлення придає коробці останній штрих і забезпечує  чудову атмосферу вечором.

 

 

Проект 2: Маленька кімната, дуже велика

Квартира, яку можна побачити тут, розташована в Парижі, площею коло 27 кваратних метрів і належить молодій парі. Пара хотіла помістити вітальню в центрі, але не розділяючи простір так, щоб три вікна продовжували пропускати денне світло.

Опис коробки: «Багатофункціональна коробка була саме цим правильним рішенням, щоб зробити цю міні-квартиру схожою на звичайний житловий простір», — говорить архітектор Бенджамін Делас з BLDB, який реалізував проект.

 

Реалізація. Спальна шафа висотою 2,50 м, глибиною 1,60 м і шириною 2 метра. Він складається з дерев’яною рами, обробленою плитами МДФ, і межує з 50-сантиметровою широкою драбиною, яка веде до верхньої частини. В обох сусідніх бетонних стінах були балки, які разом з опорними колонами забезпечують стабільність.

Спальне місце було виконано так, що висота простору склала 1,20 метра. «Це залишає, достатньо місця, щоб сидіти прямо в ліжку, — говорить Делай. З обох сторін ліжка присутнє освітлення.

Функція. В цей «кокон» ви потрапляєте через маленькі двері в кінці сходів. На протязі дня ви можете легко закрити ліжко, щоб нічого не було видно.

Квартира завжди акуратна, тому що під ліжком п’ять корпусних модулів з великою кількістю простору для зберігання. Три з них використовуються для зберігання одягу, їх можна повністю витягнути на телескопічних направляючих. «ми використовували рейки, які зазвичай використовуються для комп’ютерних серверів, тому що вони можуть витримувати велику вагу», — пояснює Delais. За шафами все ще залишається багато місця для невеликою кімнати, яку власники вважають своїм «підвалом». Двері ведуть спочатку під сходи, а потім уже в цю кімнату, де власник навіть залишає велосипед!!!.

 

 

Дизайн. На відміну від власника в першому проекті, тут власник хотів, щоб ящик був оптично як можна менший, тому він був помальований в білий колір — як стіни. «Петлі невидимі, а на фасадах немає ручок», — пояснює Делай. «Ящик можна витягнути без ручок».

Витрати. «Це коштувало 10 000 євро, щоб тесляр зробив таку коробку», — говорить Делай.

 

 

 

 

Проект 3: Спальня в гнізді

 

Огляд. Ця невелика однокімнатна квартира (28 квадратних метрів житлової площі) була спроектована архітектором Кирилом Реймсом для молодої студентки. «Вона точно знала, що їй потрібно: спати в піднесеному гнізді, залишаючи при цьому зв’язок з іншою частиною квартири ».

Як і архітектор в першому прикладі, Реймс не хоті маленьку квартиру ще більше. Його мета стояла в тому, щоб зберегти динаміку простору. «Відкрита коробка дозволила створити кокон, не перериваючи простір, яке тепер вільно перетікає від одного кінця квартири до іншого», — говорить архітектор.

 

 

На фото: Коробка, яку можна оглянути з вітальні. Двері зліва ведуть в ванну кімнату.

 

Реалізація. Коробка має глибину 2,30 м, висота 1,50 м і ширину 1,60 м, і розташовується над підлогою квартири. Стальні стійки закріплені в декількох точках стальної балки в стіні, тому коробка не потребує ні в яких інших опорних елементах. Решта частина рами зроблена з дерева. «Спочатку ми хотіли спертися на дерев’яну підлогу, але деревина занадто м’яка для цієї задачі, і в кінцевому результаті вона зламається там, де конструкція не прив’язана до стіни. Подібний проект — це експеримент, і інколи вам потрібно попробувати декілька речей, поки ви, нарешті не знайдете формулу успіху», — пояснює Реймс.

 

Функція. Цей блок також має декілька функцій і допомагає економити місце. Вона розміщується на 72 сантиметрах над підлогою і трішки довша, ніж ліжко, щоб його можна було використовувати в якості столу на одному кінці. В якості стільця оранжевий ящик, в якому розміщені ящики.

Дизайн. Гніздо отримало такі ж кольори, як і інша частина квартири, поєднання темного і білого. Горизонтальні прорізи, які були виконані в бокових стінах, візуально поєднуються з лініями полок. «Це несе більш естетичну, ніж практичну цінність ,але це робить коробку трішки легшою».

Витрати. Ремонт всієї квартири коштував близько 56 000 євро.

 

Проект 4: Четверо дітей, дві коробки

Огляд. Цей проект було реалізовано в квартирі Пюто (біля Парижу). Тут живе сім’я з п’ятьма дітьми. Один з них підліток, решта чотири у віці від 4 до 10 років. Загальна площа квартири 120 квадратних метрів, але для п’яти окремих дитячих кімнат місця все ще не достатньо. Крім цього, власник забажав, щоб їх четверо дітей молодшого віку росли в спільній кімнаті і ділилися речами один з одним. Архітектори з студії Грааль були в змозі задовольнити потреби сім’ї з добре продуманим, індивідуальним рішенням — у вигляді двох коробок.

 

 

Опис коробок: «Побудувавши два двоярусні ліжка в кімнаті площею 39 квадратних метрів, ( на картині справа) ми змогли справитися з нехваткою місця. Це рішення було дешевше, ніж облаштування окремих кімнат, і, перш за все, ми могли створити спільний простір, яке зміцнює згуртованість між братами і сестрами. Ми багато досліджували, і ця ідея прийшла до нас, коли ми задумались про організацію місця для сну в середні віка. В той же час люди жили в спільних приміщеннях, але спали в нішах, де жалюзі могли забезпечити недоторканість особистого життя. Ми хотіли запропонувати сучасну інтерпретацію цієї ідеї», — говорить Карло Гриспелло, архітектор студії Грааль.

 

 

 

Реалізація. Спальні коробки складаються з дерев’яної рами, яка була обшита дошками MDF: основа виконано з соснової фанери. Кожна з двох конструкцій має ширину 1,45 м, довжину 3 метра і висоту 2,85 метра. В коробках скриті також підтримуючі елементи стелі квартири: щоб довести простір до його сьогоднішнього розміру, архітекторам прийшлось забрати опорну стіну. Між книжковою поличкою і ліжком вони вставили два опорних елемента: бетонну колону і широкий швелер. Вони сховані всередині коробки.

 

Функція. Як і в інших розглянутих проектах, ці великі спальні бокси також пропонують декілька функцій. В кожному є, звичайно, два ліжка, а також шафа, полки і ніша зі столом для роботи. Крім цього, кімната облаштована розсувними полками, частково всередині ящиків, частково в стінах кімнати. При необхідності вони витягуються, а потім розділяють кімнату на три частини, як показано на діаграмі. Таким чином, можна зробити так щоб у двох дітей була окрема кімната а двоє інших були разом в середній частині кімнати.

 

«Коли бокси закриті вони виглядають як два стовпа. Діти можуть бігати по ним і грати разом», — пояснює Гріпселло.

 

Дизайн. «Що стосується зовнішнього вигляду, я не можу сказати багато про те, що не відноситься до моїх  спеціальностей, — скромно говорить архітектор, — але у нас виникла ідея помалювати коробки червоним, як швейцарський армійський ніж»

«Дизайн коробки більш стосувався етики, ніж естетики. Ми переосмислили образ життя в квартирі. Діти можуть насолоджуватися своїй недоторканості і зосередитися на собі. В той же час вони розділяють простір, яке надає заспокійливу дію на молодших, і, перш за все, дозволяє всім дітям грати разом, – пояснює Гріпселло.

Витрати. Коло 4000 євро за коробка (тільки столярні).

 

Висновок. Як показали ці чотири проекти, нестача місця спонукає людей будувати в квартирі «спальний бокс». Перевагою таких корпусних блоків – «спальних боксів», є об’єднання всіх функцій великої кімнати (ліжка, місця для зберігання, іноді ванної або навіть робочого місця) в обмеженому просторі. У той же час ці структури дозволяють відмовитися від подальшого просторового поділу і дозволяє використовувати більше денного світла. Такі рішення виникають, коли ви думаєте про простір у всіх трьох вимірах, замість того, щоб планувати їх тільки в  двовимірному просторі.