Утеплення підлоги в будинку – комфорт всій сім’ї ★ BudPom

Утеплення підлоги в будинку – комфорт всій сім’ї ★ BudPom

Утеплення підлоги в приватному будинку – це крок, який дозволить вам добре заощадити на опаленні, і на оздоровленні.

 

Утеплення підлоги в будинку – завдання настільки ж клопітне, як і необхідне. Крім неприємних відчуттів від  дотика голою підошвою до холодної поверхні, не утеплена підлога пропускає через себе колосальну кількість тепла, в значній мірі збільшуючи витрати на опалення. Обігрів будинку з не утеплюваленою підлогою стає непростим і витратним завданням, при цьому підлога все одно залишається неприємно холодною, навіть якщо в приміщенні постійно підтримується прийнятна температура повітря. Завдання утеплення підлоги не занадто складне, при наявності потрібних знань про технології проведення робіт і правильному виборі матеріалу-утеплювача.

Як вибрати утеплювач для підлоги?

Ідеального матеріалу, який знімав би всі питання, на жаль, поки що не винайдено. Тому кожен господар змушений сам визначати найбільш підходящий для його будинку, спираючись на основні характеристики утеплювачів:

 

  • теплопровідність
  • негорючість
  • екологічність
  • вартість
  • простота експлуатації
  • звукоізоляційні якості
  • щільність матеріалу

 

Варто, мабуть, сказати додатково пару слів про щільність. При утепленні підлоги від щільності матеріалу залежить рівень тиску, який чиниться на перекриття. Відповідно, чим щільніше матеріал, тим міцніше повинна бути чорнова підлога, на яку укладається утеплювач.

Мінеральна вата. Мабуть, найбільш популярний і поширений на сьогоднішній день утеплювач, затребуваність якого забезпечується вдалим поєднанням перерахованих вище якостей. Матеріал витримує температуру до 1000 градусів, не забруднює шкідливими хімікатами мікроклімат будинку, легко монтується, забезпечує прекрасну ізоляцію від зовнішнього шуму і дуже надійний.

Пінополістирол (пінопласт). Теж вельми поширений вибір, в першу чергу завдяки невисокій ціні, легкості самого матеріалу і простоти монтажу, а також добрій теплопровідності. Пінопласт, однак, горючий, крихкий, його з задоволенням проїдають всякі гризуни – частіше його використовують для утеплення будинків з бетонними підлогами, але в цілому для утеплення підлог він підходить не так добре.

Екструдований пінополістирол – пінопласт, створений за дещо іншою технологією. Він забезпечує кращу теплоізоляцію, прекрасно протистоїть волозі, здатний тривалий час зберігати свої первинні властивості, не такий ламкий – і все це за більш високу ціну, так що все по-чесному. Утеплення підлоги пінополістиролом буде непоганим рішенням, якщо підлога бетонна. Але для утеплення підлог в дерев’яних будинках його також часто не рекомендують, з тієї ж причини, що і звичайний пінопласт: з-за високої горючості.

Керамзит – непогано підходить для утеплення підлоги в приватному будинку, якщо використовувати його правильно. Багато вибирають керамзит, віддвши перевагу екологічності цього матеріалу і його прекрасним здібностям протистояти волозі, але при цьому не уточнюючи, що для достатньої теплоізоляції підлоги керамзитом, його шар має бути досить товстим, бажано не тонше 10 див.

Органічні матеріали. До них відносять ДСП, фанерні панелі, всякі інші тирси. Всерйоз такий матеріал в якості утеплювача розглядати не варто, якщо мова йде про утеплення будинків в наших кліматичних умовах. Крім екологічності ці матеріали можуть мало що протиставити всім вище перерахованим.

 


Замовити утеплення будинку у нас: (066) 225 40 57


 

Технологія утеплення підлоги в приватному будинку

Як правило, підлога в будинку утеплюється ще при його будівництві, але часто це доводиться робити вже після. Існує кілька варіантів утеплення підлоги, все залежить від конструкції будинку. Особливо актуально утеплення підлоги в будинках, що стоять на ґрунті. Це означає, що бетонна плита-основа лежить прямо на землі, а тому гарантовано буде «мерзнути» в зимовий час року.

При будівництві таку плиту потрібно класти на ретельно утрамбований грунт, на який насипають шар щебеню або керзамита (не тонше 10см), зверху щедрий шар грубозернистого піску, і тільки після цього кладеться плита і робиться бетонна стяжка.

Вже зверху, на цю плиту, укладається гідроізоляційна матерія, яка буде захищати утеплювач і продовжувати термін його служби. Далі найголовніше: щільне і акуратне укладання на гідроізоляцію теплоізоляційного шару, і вже на нього кладеться «чистова» підлога. Не забувайте, що перед цими етапами потрібно як слід вирівняти підлогу і очистити його від сміття. Якщо підлога не ідеально гладка, це може значною мірою зіпсувати ефект утеплення та гідроізоляції.

Що таке технологія «теплої водяної підлоги»?

Для більшого ефекту, зверху теплоізолюючого матеріалу, під чистовою підлогою, проводять кілька труб з опаленням. Така система називається «тепла водяна підлога», і з нею ви завжди зможете зі спокійною душею спостерігати, як ваші діти грають прямо на підлозі навіть якщо за вікнами найлютіший мороз.

Утеплення підлоги в будинку з підвалом: нарощувати або підкладати?

В будинку з підвалом процес утеплення відбувається зазвичай дещо простіше: утеплювач підкладається під підлогу на стелю підвалу, або ж нарощується на підлогу зверху. Перше дещо складніше у тому плані, що кріпити матеріали до стелі складніше, ніж просто класти їх на підлогу, а в купі з попереднім вирівнюванням стелі майже гарантують болі в спині після ремонту навіть молодій здоровій людині. Нарощування ж підлоги теж має істотний мінус: зменшення простору в будинку, скорочення обсягу кімнат.

Як утеплюють підлогу другого, третього поверху, горища?

Тут теж є деякі особливості. По-перше, щільність теплоізолюючого матеріалу починає грати ще більшу роль, по-друге, розташування гідроізоляції в багатошароому пирогу дещо змінюється. Розрахунок ваги пирога повинен бути більш ретельним, а гідроізоляційну плівку накладають поверх теплоізолюючого матеріалу, накриваючи його. Поверх балок, між якими укладена тепло і гідроізоляція, набивають лаги, влаштовують спочатку чорнову підлогу, а потім вже кладуть чистову.

 

З боку нижнього поверху слід покласти шар пароізоляції (не плутати з гідроізоляцією), він монтується прямо на дощатий настил, а на нього вже кріпимо гіпсокартонні плиточки або дошки. Пам’ятайте, що всі ці заходи необхідні для забезпечення якісної теплоізоляції підлог в будинку, тому нехтувати якимось з них вкрай не рекомендується.

Взагалі, теплоізоляція підлоги – справа не надто складна, оволодіти нею можна і самостійно. Але мало у кого є час для тривалих експериментів на самому собі, на проходження школи «проб і помилок». У такому разі розумним буде звернутися за послугами до професіоналів, які гарантовано зроблять все правильно з першого разу. А базові знання про технології монтажу і використовуваних матеріалах – допоможуть належним чином проконтролювати процес.

 

Автор:Олексій Макарський